معجزه جنک 33 روزه لبنان

  شمیم وصال

(در عکس تنه درخت و شاخه های تازه روییده و تخته های وصل شده به شاخه های درخت که اسامی شهدا روی آن نقش بسته مشاهده می شود )

جنگ ۳۳روزه اسراییل علیه لبنان که در تابستان 2006اتفاق افتاد توأم با معجزات فراوان و امدادهای غیبی زیادی بود . بهتر است بگوییم این جنگ از ابتدا تا انتها ، سراسر معجزه بود و معجزه بزرگ آن پیروزی حزب الله بر ارتش  تا بن دندان مسلح صهیونیستها بود در این قسمت معجزه اول را که تاکنون نیز باقی مانده و در معرض دید مردم گذاشته شده را برایتان نقل می کنم و دیگر معجزات را انشاءالله در فرصتهای بعدی .

نام بنت جبیل بدلیل مقاومت بی نظیری که در مقابل نظامیان صهیونیستی از خود نشان داد در تاریخ لبنان ماندگار باقی خواهد ماند . رزمندگان حزب الله در این شهرک مرزی وظیفه داشتند تا جلو پیشروی ارتش اسراییل را سد کنند . انسانهای مخلصی که جز به خدا نمی اندیشند و در پی مقاومت بی نظیر آنها در نهایت ارتش اسراییل مجبور شد این منطقه را ترک و برای ورود به خاک لبنان نقطه ضعیف تری را در نوار مرزی انتخاب کند و بدین منظور منطقه خیام و مرجعیون که شیعیان کمتری در نوار مرزی ساکن بودند و منطقه ای تقریبا مسیحی نشین بود را انتخاب کردند  و حزب الله نیز در یک تاکتیک جنگی اجازه داد نیروهای صهیونیستی وارد خاک لبنان شوند . با بکارگیری این تاکتیک هم تلفات نیروهای حزب الله کم می شد و هم ضربه پذیری  ارتش اسراییل با پخش شدن در این منطقه بیشتر می شد .

پس از ۳۳ روز جنگ نابرابر ، ارتش اسراییل شکست خورده و مقهور مفتضحانه قسمت کوچکی از خاک لبنان را که اشغال کرده بود با تلفات بالا ترک کرد . رزمندگان مقاومت و شیعیان لبنان پیروزی چشمگیر خود که باعث بهت و حیرت جهانیان شد را جشن گرفتند و اشک شوق را بر دیدگان محبان مکتب اهل بیت(ع) نشاندند .

حالا نوبت تجلیل و تکریم از شهدای پاک و مخلص حزب الله رسیده بود ، همان شهدایی که در رویارویی با دشمن ،با پیامهای معنوی سید حسن نصرالله جانی دوباره می گرفتند آنهایی که تا زنده بودند همواره خود را سرباز روح الله و مقام معظم رهبری می دانستند و مخلصانه این ادعا را به اثبات رساندند .

بنت جبیل۴۳ شهید تقدیم کرده بود . ۴۳ جوان پاک جانشان را نثار مولایشان کردند تا عزت و شرفشان باقی بماند . چند ماه بعد از پایان جنگ مردم تنه درختی را که از دو سال قبل قطع شده بود آوردند . بافت خشکیده تنه درخت را رنگ روغن زدند و به شکل زیبایی  اسامی ۴۳ شهید بنت جبیل را که روی قطعه هایی از چوب تنه درخت حک شده بود  چسباندند . چند روزی گذشت و لطف و رحمت الهی پدیدار گشت و از آنجایی که خدای شهیدان خود خریدار خون آنهاست دست غیبی خود را آشکار ساخت و معجزه الهی محقق گشت در کمال تعجب  و در یک پدیده بس شگفت انگیز در ختی که از دو سال قبل قطع شده بود و سلولهای آن مرده بودند ، دوباره جان گرفت و به تعداد عکسهای شهیدان که روی تنه آن نصب شده بود ۴۳ جوانه سبز و زیبا به قدرت لایزال الهی در آن روییده شد . تنه درخت بی ریشه و بی آب به برکت خون شهدا ، شهدایی که زنده اند و نزد خدایشان روزی می خورند دوباره زنده شد و جوانه های سبز رشد کردند  و به شاخه های سبز و زیبایی تبدیل شدند . این درخت هم اکنون در نمایشگاهی در بنت جبیل قرار داده شده و مردم را از گوشه و کنار لبنان به بنت جبیل می کشاند تا معجزه خداوند را به آنها نشان بدهد .

/ 4 نظر / 31 بازدید
دختر آبان

سلام مطلب خوبی بود برام تو این روزای ماه رمضان خیلی دعا کنید یا حق[گل][گل][گل]

سیده ی کوچک

سلام،ممنون خبرم کردید ،خیلی خوب بود. نماز روزه ها قبول

باران

سلام سر بزنین خوشحال میشم وبلاگ زیبایی دارین[گل]

امیر عباس

ومپندارید که شهدا مردهاند بلکه آنها زندهاند و نزد پروردگار خود روزی میخورند